Witamy na stronie Szkoły Podstawowej  w Biskupicach im. Królowej Jadwigi.

   I   Drukuj stronę   I                                                        
     

Aktualności 
   


Powiatowe zawody szachowe

Po wygraniu gminnych rozgrywek szachowych reprezentanci naszej szkoły pojechali do Wieliczki, aby tam zmierzyć się z innymi najlepszymi drużynami z powiatu wielickiego.
W skład naszej drużyny wchodzili: Izabela Szydłak, Magdalena Jaszczyk, Justyna Jaszczyk
i Szymon Kamiński. W środę 21 listopada w Magistracie stawiło się osiem drużyn z ośmiu najlepszych szachowo podstawówek powiatu wielickiego – szkoła z Sierczy, Gdowa, Podleża, Przebieczan, Wieliczki (sp nr 3), Niegowici, Niepołomic-Jazy oraz Biskupic. O 9 rano zawody oficjalnie otworzył dyrektor MOS-u w Wieliczce pan Grzegorz Siemieniec życząc wszystkim skupienia, koncentracji i dobrych wyników.

System rozgrywania, jaki obowiązywał na tym turnieju polegał na graniu „każdy z każdym”. Pierwsza partia była rozegrana ze szkołą z Sierczy z którą uczniowie z Biskupic przegrali 0-4, kolejne starcie również nie poszło najlepiej i z Wieliczką było 0-4. Potem cos drgnęło
i z Niepołomicami-Jazy było 1-3 (dla Niepołomic). Najlepszym momentem gry naszego zespołu była partia z Gdowem i Niegowicią (każde wygrane 3-1). Niestety ostatnie dwa spotkania należały do naszych kolejnych przeciwników: z Podłężem przegrana 0-4 i podobnie z  Przebieczanami 0-4.

Podsumowując - I miejsce i awans do kolejnego szczebla rozgrywek uzyskała szkoła
z Podłęża a nasza reprezentacja zajęła VI miejsce. Gratulacje!


  Nasz adres :

Szkoła Podstawowa
im. Królowej Jadwigi
w Biskupicach
32-020 Wieliczka 
tel. (12) 250 76 70

spbiskupice@poczta.fm

                
   


Wszelkie prawa zastrzeżone © - SP Biskupice